Syysloma ja joulunäytökset

Syyslomaa vietetään taas viikolla 43! Kausitiedotteen mukaisesti harrasteryhmillä ei siis ole treenejä ma-su 24.-30.10.2022. Lomaa edeltävänä viikonloppuna 22.-23.10. pidetään kaikki harjoitukset normaalisti.

Lomalla on kuitenkin mahdollista päästä jumppailemaan, sillä sunnuntain temppuvuorot järjestetään normaalisti Kahilanniemen salilla 23.10. ja 30.10. klo 10-12! Temppuvuoro on kaikille alle 18 -vuotiaille jumppaajille, mutta alle 8v vuorolle vain yhdessä huoltajan kanssa. Hinta 5€/jumppaaja (käteinen/kortti). Tervetuloa!

Muistutus myös muista syyskauden aikatauluista, jotka kannattaa jo merkata kalenteriin:

  • Isänpäivä 13.11., ei harjoituksia eikä temppuvuoroa!
  • Itsenäisyyspäivä 6.12., ei harjoituksia
  • Seuran joulunäytökset 17.-18.12. Kahilanniemen salilla

Joulunäytökset pidetään taas tuttuun tapaan neljässä osassa, ja jokaiselle ryhmälle jaetaan oma esitysvuoro. Näytökset la&su klo 12 ja klo 15. Näytöksestä tiedotetaan tarkemmin seuran sivuilla sekä sähköpostilla. Jäsenet, tarkistattehan että yhteystietonne ovat jäsenrekisteri Hoikassa oikein, jotta seuran sähköpostitiedotteet tulevat perille, kiitos!

Mukavaa syyslomaviikkoa kaikille!