Kiitos kaudesta 2025–2026!
Kevään viimeinen treeniviikko on pyörähtänyt käyntiin harrasteryhmissämme, ja kausi päättyy 24.5. Muutamilla ryhmillä on kuitenkin vielä tämän jälkeen korvaavat treenit kotikisaviikonlopulta, oman ohjaajan ohjeistuksen mukaisesti. Jokainen voimistelija saa kauden päätteeksi ryhmäsuosituksen tulevalle kaudelle omalta ohjaajalta. Mikäli ette olleet viimeisissä harjoituksissa, voi ryhmäsuosituksia kysellä myös taru.nikkinen@lappeenrannanvoimistelijat.fi / 040 1253854.
Ennakkoilmoittautuminen tulevalle kaudelle on auki 15.-30.6.2026, jolloin mukaan ryhmiin voivat ilmoittautua kaikki kevätkaudella 2026 voimistelleet. Uusille voimistelijoille ilmoittautuminen aukeaa 3.8.2026. Kausi 2026–2027 alkaa 31.8.2026.
VALOKUVAUS
LrV:llä tulee myös ensimmäistä kertaan kokeiluun seuran valokuvaus, jonka toteuttaa Kuvaverkko 25.-26.5.2026.
Kaikista kilparyhmistä otetaan päivitetyt ryhmäkuvat nettisivuille, ja samalla yksilökuvat, joita voi tilata suoraan kuvaajan verkkokaupasta. Myös kaikille harrasteryhmille tarjotaan mahdollisuus ryhmäkuvaan sekä yksilökuviin, joita voi halutessaan tilata verkkokaupasta. Kuvaan ilmoittautuminen ja osallistuminen on maksutonta, maksu tulee kuvaajalta vain tilatuista kuvatuotteista, jos sellaisia tilaa.
Kuvauksen aikataulu, tarkemmat ohjeet ja ilmoittautumislinkki on lähetetty kaikille jäsenille sähköpostiin. Mikäli haluatte osallistua kuvaukseen, muistattehan ilmoittautua lähetetyn linkin kautta. Tervetuloa mukaan!
Kesän leireille on vielä vapaita paikkoja, ja ilmoittautuminen on auki jäsenrekisteri Hoikassa.
Kiitos kaudesta ja aurinkoista kesää kaikille!

