Kevätkauden info

Kevätkausi on saatu vauhdilla käyntiin kaikissa seuran ryhmissä. Tervetuloa mukaan kaikki vanhat ja uudet voimistelijat!

Muistuttelemme vielä kausitiedotteen mukaisista vapaapäivistä, jolloin ei ole harjoituksia:

  • Talviloma 26.2.-3.3.2024
  • Pääsiäinen 29.3.-1.4.2024
  • Vappu 1.5.2024
  • Äitienpäivä 12.5.2024
  • Helatorstai 9.5.2024

Talvilomalla on kuitenkin mahdollista päästä voimistelemaan! Talvilomaleiri alakouluikäisille järjestetään ke-pe 28.2.-1.3. Kahilanniemen telinesalilla. Ilmoittautuminen on auki Hoikassa, tervetuloa mukaan!

Kaikille avoimet temppuvuorot jatkuvat taas tuttuun tapaan sunnuntaisin Kahilanniemessä klo 10-12. Temppuvuorolla ei tarvitse olla seuran jäsen, ja se on kaikille alle 18-vuotiaille. Alle 8-vuotiaat saavat osallistua vuorolle yhdessä oman huoltajan kanssa. Vuoro on 5€/lapsi, ja maksaa voi joko kortilla tai käteisellä. Temppuvuorot jatkuvat su 19.5. saakka, tervetuloa!

HUOM! Temppuvuoroja ei pidetä:

  • talvilomalla 3.3.
  • pääsiäisenä 31.3.
  • oman salin kisaviikonloppuna 28.4.

Seuran ryhmävalikoimaan tulee keväällä mukaan kaksi uutta perheliikunnan ryhmää, kun vauvat ja taaperot pääsevät jumppaamaan maanantaiaamupäivisin! Ryhmissä lapsi pääsee yhdessä oman tutun aikuisen kanssa liikkumaan, leikkimään ja temppuilemaan Kahilanniemen telinesalilla. Tunnit alkavat 5.2., eli vielä ehtii ilmoittautua mukaan!

Muistattehan myös, että liikuntatoimen uuden ohjeistuksen mukaisesti salin ulko-ovea ei enää pidetä auki, vaan jokainen harrastaja kulkee saliin ovikoodilla. Ovikoodi jaetaan kaikille jäsenille sähköpostilla.

Voimistelun iloa kaikille kevätkauteen!

-LrV:n väki