Kesäloma

Seuramme aloittaa kesäloman toukokuun viimeisen viikon jälkeen. Kesän aikana harjoituksia on osalla ryhmistä kuten kilparyhmät. Kesäajan harjoituksista tiedotetaan niille ryhmille erikseen joita ne koskevat. Uudelle kaudelle ilmoittautuminen vanhojen kaudella 2016-2017 voimistelleiden osalta on 15.6.-30.6.2017 välisenä aikana seuran verkkosivujen kautta:

Ilmoittautuminen

Syksyllä alkaviin ryhmiin uudet voimistelijat pääsevät ilmoittautumaan 1.8-6.8.2017 välisenä aikana yllä mainitusta osoitteesta. Alkavista ryhmistä tiedotetaan Heinäkuun loppuun mennessä seuran Facebook- ja verkkosivulla. Kesällä voimistelua voi tulla kokeilemaan päivävoimisteluleirien merkeissä, joihin ei tarvitse aiempaa voimistelutaustaa, mutta sitä saa toki olla! ☀️

Uusikausi alkaa 4.9.2017, Tervetuloa kaikki uudet ja vanhat tuttavuudet ????????‍♀️